Powrót do: Wyposażenie

Jaki jest wózek Duo Combi


Ważne jest posiadanie odpowiedniego wózka dostosowanego do potrzeb danej rodziny. Czego innego potrzebuje noworodek, czego innego starsze dziecko, a czego innego bliźniaki. I to właśnie na nich dzisiaj się skupimy.

Wózek Duo Combi - Bliźniacze wyzwanie

W przypadku bliźniaków najlepiej sprawdzi się wózek Duo Combi, dzięki któremu możemy wozić dwójkę dzieci bez większego problemu. Należy jednak wybrać odpowiedni wózek i odpowiednie ustawienie poszczególnych siedzisk, dzięki czemu łatwiej nam będzie zadbać o bezpieczeństwo, wygodę i dobry nastrój maluchów.

Duo Combi

Jeden za drugim czy obok?

W wózkach dla bliźniaków istnieją przeważnie dwa rozwiązania ustawienia siedzisk:

  • Jedno za drugim – wózek jest wtedy węższy, jak normalne wózki. Jednocześnie jednak trudniejsze jest poruszanie nim i skręcanie, szczególnie w sklepowych alejkach. Poza tym często trzeba podejmować decyzje, które z dzieci będzie siedziało z przodu, a które z tyłu. Czasami może się to maluchom nie podobać, będzie dochodziło do kłótni i zszarganych nerwów rodzica.
  • Jedno obok drugiego – wtedy wózek jest szerszy, a maluchy są obok siebie. Jednak takie rozwiązanie może nie sprawdzić się w każdym wypadku. Wózek może bowiem okazać się za szeroki, by zmieścić się w drzwiach lub na klatce schodowej. Z drugiej strony jest bardziej stabilny. Z trzeciej dzieci nie zawsze muszą być w nastroju do tego, by przebywać tak blisko siebie. Mogą zabierać sobie zabawki czy przekąski.

Wybór odpowiedniego ustawienia zależy od wielu czynników. Rodzice sami powinni się zastanowić, który z wózków bardziej się będzie nadawał w ich sytuacji.

Lepsze rozwiązanie

Na szczęście producenci wózków zauważyli ten problem i stworzyli jeszcze jedno rozwiązanie, dzięki któremu można siedziska ustawiać w dowolny sposób (jedno za drugim, obok siebie, przodem lub tyłem do kierunku jazdy). Może nie rozwiązuje to w pełni problemu, ale przynajmniej daje więcej możliwości, z których rodzice mogą skorzystać. Dzięki temu też bardziej można dopasować ustawienie siedzisk do swoich osobistych potrzeb.

Z pewnością i my sami zdecydujemy się na któreś z tych rozwiązań, które będzie dla nas idealne.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy