Powrót do: Dla dzieci

Ciekawy śpiworek do spania dla rocznego dziecka


Słodki sen dziecka to spokój rodziców. W końcu patrzenie na słodko śpiące dziecko to przyjemność, ale niestety nie zawsze tak jest. Dość często matka musi poświęcić dużo czasu na kołysanie dziecka, a gdy tylko spróbuje przenieść dziecko z rączek do łóżeczka, od razu zaczyna być kapryśne. Spanie w ramionach mamy jest o wiele słodsze, ale to nie wchodzi w grę. W końcu zarówno rodzice, jak i dziecko muszą odpocząć.

Jak uśpić dziecko?

Aby ukołysać dziecko do snu, musisz stworzyć mu komfortowe warunki do spania. Najlepiej przyzwyczajać dziecko do łóżeczka już od pierwszych dni życia. Ale musisz pamiętać, że dziecko nie śpi jak dorosły: ciągle macha rękami i nogami, bez końca przewraca się, kręci, odsłania. Rodzic musi ciągle wstawać, prostując kołderkę czy też koc. Dobrą alternatywą między ciepłym kocykiem a kołdrą jest śpiworek niemowlęcy.

Czym jest śpiworek dla niemowlaka

Śpiworek do spania dla rocznego dziecka, który prezentowany jest na stronie to wyroby tekstylne, których górna część przypomina kształtem koszulkę, a spód ma kształt śpiwora. Dzięki takiej konstrukcji śpiwora dziecko czuje się chronione przed zimnem, a jednocześnie może swobodnie poruszać rączkami i nogami, nie odsłaniając się.

Dlatego wśród głównych zalet śpiwora dla dzieci rodzice wskazują zalety takie jak: dziecko się nie odkrywa w nocy, możliwość karmienia maluszka bez wyjmowania go ze śpiwora. Komfort snu, ponieważ w śpiworze nie trzeba podwijać brzegów, aby dziecko mogło swobodnie oddychać.

Śpiworek dla dziecka - bezpieczeństwo i spokojny sen

Śpiworek dla noworodka jest bezpieczniejszy niż kocyk, który dziecko może naciągnąć na siebie lub wsunąć pod niego. Konsekwencje mogą być różne: zakrywając głowę kocem, dziecko może zacząć się dusić. Wygodnie jest zabrać ze sobą śpiwór na wycieczkę czy na wizytę u znajomych. Dlatego zaleca się zwrócenie uwagi na śpiworek dla niemowlaka, ponieważ już od pierwszego użycia zrozumiesz, że jest to bardzo wygodna i praktyczna rzecz, która zapewnia dziecku komfortowy i bezpieczny sen.

Ale jaki śpiwór wybrać dla dziecka?

To bardzo proste: skupiamy się na wieku dziecka i porach roku. Główna klasyfikacja śpiwora polega na podzieleniu go na zimę i lato. Sam produkt należy dobierać na podstawie wieku i wzrostu dziecka.

Zobacz na stronie LoveToDream.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy