Powrót do: Dla dzieci

Puzzle dziecięce doskonała zabawa dla dziecka i rodziców


Puzzle dla dzieci są doskonałym sposobem na zabawę z dzieckiem, uczą cierpliwości oraz konsekwentnego dążenia do celu. Sprawiają one ogromną radość, zarówno małemu szkrabowi, jak i rodzicom, ale obecnie różnią się one od tych, jakie były w przeszłości.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór puzzli, nie tylko te tradycyjne z płaskim obrazkiem, ale również puzzle 3D, dwustronne oraz sensoryczne, które pobudzają do działania również wyobraźnię przestrzenną. Puzzle dziecięce są również doskonałym pomysłem na prezent dla młodych rodziców, szczególnie takie, na których znajduje się ulubiony motyw przewodni dziecka.

Rodzaje puzzli dla dzieci

Puzzle 3D przeznaczone dla dzieci są proste, dostosowane trudnością do wieku dziecka, a dodatkowo zbudowane tak, by pociecha ćwiczyła cierpliwość oraz precyzję ruchów. Puzzle 3D nie są prostym zadaniem, ale dzięki swoim właściwościom wspomagają przyswajanie wiedzy oraz poprawiają koncentrację dziecka.

Układanie takich puzzli dziecięcych dostarcza wielu wrażeń i pozytywnych emocji, dostępne są trójwymiarowe puzzle dla dzieci wykonane z plastiku, drewniane, a także płaskie, które po złożeniu w całość tworzą nową budowlę.

Puzzle dziecięce o właściwościach sensorycznych wpływają na prawidłowy rozwój dziecka i pozwalają dziecku na rozwijanie nie tylko takiego zmysłu, jak wzrok, ale również słuch, węch oraz dotyk. Należą do nich dźwiękowe puzzle, które po włożeniu w odpowiednie miejsce wyda charakterystyczny dźwięk.

Puzzle dwustronne charakteryzują się tym, że zawierają wiele obrazków w jednej układance. Na każdej ze stron układanki znajdują się inne obrazki, a układanie ich jest wspaniałym ćwiczeniem rozwijającym zdolności manualne dziecka. Są również dopasowane stopniem trudności do wieku dziecka, jak i również rozwijają myślenie kreatywne, pamięć oraz polepszają koncentrację. Zwykle wykonane są z wytrzymałego, utwardzonego kartonu, który jest w stanie znieść wiele godzin wspaniałej, rodzinnej zabawy!

Układanki i puzzle dla dzieci znajdziesz w sklepie: https://tamaja.pl/puzzle-dla-dzieci
KOMENTARZE:

Brak komentarzy