Powrót do: Wyposażenie

Fotele obrotowe do biura i domu


Pracując zarówno w biurze, jak i zdalnie, należy zadbać o wygodę i prawidłową postawę. Ma to kluczowe znaczenie dla zdrowia, zwłaszcza dla kręgosłupa i wzroku. Z pomocą mogą przyjść odpowiednio dobrane meble, takie jak właściwie dopasowane krzesła biurowe.

 

Biuro przyjazne dla zdrowia

 

Wyposażenie biura (jak i każdego innego miejsca, z którego pracujemy) może znacząco wpłynąć nie tylko na samopoczucie, ale i efektywność. Dlatego szczególnie ważne jest to, by zadbać o to, by sprzęty były jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Jest to kluczowe zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy pracę siedzącą.

 

Dlatego właściwie skalibrowane monitory, odpowiedniej wysokości biurka i wygodne fotele obrotowe powinny znaleźć się w każdym gabinecie. Niemniej istotne są również elementy takie jak ilość dziennego światła, temperatura, a nawet akustyka wnętrza. Nie należy również zapominać o codziennej dawce ruchu. W czasie dnia pracy warto znaleźć nawet kilka minut na to, by na chwilę wstać czy zrobić kilka kroków.

 

Fotele obrotowe i krzesła stacjonarne - Jakie meble wybrać?

 

Biurka i fotele obrotowe to meble niezbędne do właściwego wykonywania pracy. Dlatego wybierając wyposażenie gabinetu, należy zwrócić uwagę, by były one jak najbardziej przyjazne zdrowiu. Kluczowe jest to, by krzesła biurowe miały ergonomiczny, przyjazny dla kręgosłupa kształt.

 

Dlatego fotel powinien mieć podparcie lędźwiowe oraz podłokietniki znajdujące się na odpowiedniej wysokości. Zapewni to użytkownikowi komfort pracy. Niektóre krzesła posiadają również zagłówek, co dodatkowo może zwiększyć wygodę użytkowania. Wybierając fotele obrotowe, warto zwrócić uwagę na fakt, czy posiadają one regulację wysokości siedziska i oparcia. Niezwykle ważny jest również sprawny mechanizm odchyłu oparcia, który zniweluje możliwe wstrząsy i pozwoli na sprawne przybranie wygodnej dla pleców pozycji.

 

Siedziska charakteryzują się też różnym rodzajem wypełnienia – od pianki, poprzez tkaninę siatkową, aż po gąbkę. Jeżeli chodzi o biurka, to warto postawić na te z regulowaną wysokością. Regulowane stelaże zapewnią maksymalny komfort, a pochylony pod odpowiednim kątem blat pozwoli na przyjęcie naturalnej dla kręgosłupa pozycji.

 

Zobacz fotele biurowe na: https://winkelman.pl/krzesla-obrotowe-c-2.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy