Powrót do: Moda i uroda

Popularne kosmetyki do włosów


Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących włosach. Niestety, nie każda została obdarzona bujną czupryną, która zawsze perfekcyjnie się układa, nie przesusza, nie przetłuszcza, i sprawia, że zawsze wygląda się zjawiskowo. Z pomocą przychodzą nam kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Nie należy bowiem poprzestawać na szamponie! Codzienną pielęgnację włosów warto wzbogacić o szereg innych produktów, które pomogą nam wyczarować wymarzoną fryzurę na głowie. Są to takie produkty kosmetyczne jak odżywki, maski do włosów, wcierki, serum... jeżeli nigdy nie zainteresowałeś się tym, co mogą one oferować, powinieneś zrobić to jak najszybciej!


Odpowiednia pielęgnacja włosów

Prawidłowa pielęgnacja nie opiera się jedynie na szamponie. Warto wprowadzić do niej odżywki stosowane codziennie, które nadadzą włosom świetlisty blask, wcierki, które odżywią skórę głowy i będą stymulować prawidłowy wzrost, a także maski, które dzięki kilkunastu minutom na skórze głowy mogą przekazać jej niezbędne składniki odżywcze i minerały.


Jednak w  pierwszej kolejności musimy zorientować się, z jakimi włosami mamy do czynienia. Nie jest to żadna tajemna wiedza i nie trzeba w tym celu wybierać się do salonu fryzjerskiego. Rozróżnienie typu naszych włosów jest proste i bardzo kluczowe w doborze kosmetyków spełniających wymagania naszej czupryny.

Wymarzona fryzura - od czego zacząć?

Posiadaczki włosów cienkich i delikatnych powinny zainteresować się przede wszystkim odżywkami oraz wcierkami odżywiającymi i nawilżającymi. Nie powinny też obciążać włosów ciężkimi maskami ani wysuszać szamponem dla włosów przetłuszczających się. Dla pań posiadających suche kosmyki, z pewnością przydadzą się wszelkie kosmetyki o właściwościach silnie nawilżających. Wszelkie wcierki przywracające blask są do nich skierowane.


Jeżeli zmagasz się z problemem włosów przetłuszczających się, postaw na szampon skierowany do tego typu włosów. Włosy siwe to także zupełnie inny temat - podobnie jak włosy koloru blond, warto potraktować je fioletowym szamponem, który zminimalizuje ryzyko powstawania żółtych odcieni.


Włosy koloryzowane wymagają innego typu pielęgnacji - lepiej zrezygnować przy nich z silnie oczyszczających kosmetyków, które mogą wypłukać lub zmienić odcień koloru. Należy przy nich postawić na szampony przeznaczone właśnie do włosów farbowanych, które przez długi czas utrzymają efekt jak z salonu fryzjerskiego!


Zobacz profesjonale kosmetyki do włosów: https://trena.pl/160-wlosy
KOMENTARZE:

Brak komentarzy