Powrót do: Zdrowie, Medycyna

Jakie korzyści daje laserowe odmładzanie twarzy


Jeśli starzenie, trądzik lub nadmierne przebywanie na słońcu sprawiło, że posiadasz obecnie problem z plamami, bliznami i zmarszczkami na twarzy, laserowe odmładzanie skóry może Ci pomóc. Laserowe odmładzanie twarzy usuwa nawierzchniowe warstwy skóry. Nowe komórki skóry, które powstają podczas gojenia, nadają skórze jaśniejszą, młodszą powierzchnię. Zabieg można wykonać samemu lub połączyć go z innymi zabiegami kosmetycznymi na twarzy.


Laserowe odmładzanie twarzy - przygotowanie do zabiegu


Zacznij od konsultacji ze specjalistą: z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy w ogóle możesz poddać się zabiegowi. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli wokół ust wystąpiła kiedyś opryszczka. Laserowe odmładzanie twarzy  może powodować jej nawrót. Jeśli zdecydujesz się na laserowe odmładzania twarzy, lekarz poprosi cię, aby przed zabiegiem nie brać żadnych leków ani suplementów - takich jak aspiryna , ibuprofen lub witamina E - które mogą wpływać na krzepnięcie krwi.


Czego można się spodziewać podczas i po zabiegu


Laserowe odmładzania twarzy (https://medikapoland.pl/pl/content/114-laserowe-odmladzanie-twarzy) to procedura ambulatoryjna, co oznacza, że nie będziesz musiała nocować w miejscu jej wykonania. Zabieg może obejmować zmarszczki wokół oczu, ust lub czoła  lub  całą twarz.


W przypadku małych obszarów osoba przeprowadzająca zabieg znieczuli obszary, które mają być leczone miejscowym środkiem znieczulającym. Możesz leczyć znieczulenie ogólne, jeśli leczysz całą twarz. Leczenie tylko części twarzy zajmuje około 30 do 45 minut. Zabieg na całą twarz zajmuje do dwóch godzin.


Prawdopodobnie zauważysz również, że po zabiegu Twoja skóra jest zdecydowanie jaśniejsza. Szczególnie ważne jest, aby w tym okresie używać ochrony przeciwsłonecznej „o szerokim spektrum”, która chroni przed promieniem ultrafioletowym B i ultrafioletowym A. Ogranicz czas przebywania na słońcu, zwłaszcza między godziną 10 rano a 14 po południu i noś odzież ochronną.


Jak wygląda powrót do formy


Po zabiegu możesz odczuwać swędzenie lub kłucie przez 12 do 72 godzin po zabiegu. W ciągu najbliższych  pięciu do siedmiu dni po laserowym odmładzaniu twarzy, skóra stanie się sucha i będzie stopniowo złuszczać się. W zależności od leczonego obszaru gojenie zwykle trwa od 10 do 21 dni.


Gdy skóra się zagoi, możesz nosić makijaż beztłuszczowy, aby zminimalizować zaczerwienienia, które zwykle zanikają ostatecznie w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Ważne jest również, aby Twoja nowa skóra była dobrze nawilżona. Jeśli stosujesz Retinol A lub produkty z kwasem glikolowym, powinnaś powrócić do nich dopiero po około sześciu tygodniach. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy