Powrót do: Wyposażenie

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem


W ostatnim czasie ceny mieszkań rosną w zastraszającym tempie. Ceny na rynku, w szczególności w dużych miastach, stają się tak absurdalne, że coraz więcej osób zastanawia się nad budową małego domu jednorodzinnego na obrzeżach. Obecna koniunktura sprawia, ze jest to jedno z najlepszych rozwiązań w szczególności dla rodzin lub osób planujących dzieci.

projekt domy Jaskółka 5


Mały dom parterowy czy piętrowy?


Mała ilość osób może pozwolić sobie na zakup dużej działki budowlanej wobec czego, często wybrany projekt wygląda karykaturalnie po jego wybudowaniu. Wybierając projekt małego domu, warto zastanowić się nad ogrodem i miejscem które mamy do dyspozycji.


Doskonałym rozwiązaniem jest dom piętrowy. Nie bez znaczenia jest tu także aspekt ekonomiczny. Należy pamiętać że najdroższą częścią domu jest zwykle dach, który przy domu parterowym musi pokryć dwa razy większą powierzchnię niż przy domu piętrowym a do tego, ma o wiele bardziej skomplikowaną strukturę.


Świetnym przykładem jednorodzinnego domu piętrowego o prostej strukturze dachu jest projekt Jaskółka 5 z garażem (https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-jaskolka-5-z-garazem-ja57/). Klasyczny projekt z nutą nowoczesności w elewacji sprawi, że mały dom będzie wyróżniał się nawet na tle dużych budynków.Projekt Jaskółka 5 z garażem - układ pomieszczeń


Czasami tak bardzo śpieszymy się z wyborem projektu naszego wymarzonego domu, ze zapominamy o jego funkcjonalności. W projekcie małego domu rodzinnego jest do kluczowa sprawa. Należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób będziemy poruszać się po domu.


Ponownie odniosę się do projektu o nazwie Jaskółka 5 z garażem, którego układ jest następujący. Pomieszczenia na parterze zostały tak zaprojektowane, by spędzanie czasu w domu było czystą przyjemnością. Kuchnia została delikatnie schowana tak, by gotowanie nie przeszkadzało pozostałym domownikom w spędzaniu czasu w salonie, jednakże tym samym umożliwiło z nimi swobodną konwersację.


Doskonałym rozwiązaniem jest bezpośrednie wejście z kuchni do spiżarni, które zaoszczędzi nam wiele czasu przy szukaniu sposobu na uporządkowaniu produktów w szafkach kuchennych.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy