Powrót do: Moda i uroda

Tuniki i sukienki dopasowane do każdej figury


Jednym z elementów garderoby, który nadaje kobiecości i powoduje, że kobiety nabierają pewności siebie są sukienki i tuniki. Niestety często na ulicach spotykamy źle dobrane ubranie do sylwetki danej osoby, co może spowodować, że cały urok, który nadają nam sukienki, przemienia się nagle w coś mało fajnego.


Proporcje swojego ciała


Dlatego właśnie tak istotne jest aby poświęcić nieco swojego czasu i spróbować zrozumieć proporcje swojego ciała. Istnieje kilka typów sylwetek i istotne jest aby przyporządkować się do jednej z nich. Dzięki temu dopasowanie do nas sukienki i tuniki stanie znacznie prostsze.


Figura gruszki charakteryzuje się małymi piersiami, szeroka talią, płaskim brzuchem, szerokimi biodrami i masywnymi nogami.Figura waza cechuje się dużymi piersiami, długą talią, obwodem bioder takim jak jej piersi, szczupłymi udami i szczupłymi nogami. Figura kręgiel cechuje się piersiami średniej wielkości, szczupłą talią, wydatnymi udami i masywnymi łydkami.

A więc jak dopasować krój sukienki do typu figury?


Sylwetka gruszki: ważne jest aby sukienka miała dekolt w łódkę, a jej spódnica rozszerzała się ku dołowi. Warto również założyć pasek, co znacznie podkreśli naszą talię, a asymetryczne cięcie odwróci uwagę od ciężkiego dołu. Sylwetka wazy: tutaj sprawdzi się dekolt w literę V, warto również dobrać bardzo szeroki pasek i wykorzystać jakiś niebanalny model, który doda szyku klasycznej stylizacji.


Jaka jest najlepsza figura ?


Zazwyczaj kobiety o sylwetce wazy mają ładne nogi, a fason empire umożliwia ich wyeksponowanie. Sylwetka kręgiel: sukienka powinna przylegać w górnych obszarach ciała, czyli przy ramionach, na brzuchu, wokół biustu, a smukłą talię powinien podkreślać pasek. Dół powinien być rozkloszowany, idealne są plisy. Długość sukienki powinna sięgać co najmniej do kolan.

Pamiętaj, że właśnie to czy odpowiednio dobierzesz krój sukienki do swojej sylwetki, da idealny efekt końcowy. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy