Powrót do: Dla dzieci

Bezpieczne ekologiczne kosmetyki dla dzieci


Dziecko jest delikatniejsze niż dorosły, jego organizm dopiero się rozwija, a układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni dojrzały i tym samym nie zapewnia pełnej ochrony maluchowi. Z tej przyczyny rodzic powinien zwracać baczną uwagę na to jaką żywność podaje dziecku oraz których kosmetyków używa do pielęgnacji jego ciała.


Ekologiczne kosmetyki dla dzieci - gwarancja bezpieczeństwa


Jakie kosmetyki dla dzieci możemy nazwać bezpiecznymi? Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystkie dopuszczone do sprzedaży produkty mają odpowiednie atesty. Bez nich nie pojawiłyby się na półkach sklepowych. Jednak nie każdego rodzica to satysfakcjonuje. Osoby sceptyczne wobec pewnych substancji dodawanych do kosmetyków sprawdzają ich składy i rezygnują, jeśli mleczka czy balsamy mają chemiczne oraz sztuczne dodatki.


Jak to możliwe, że kosmetyki dziecięce zawierające np. pochodne ropy naftowej zostały dopuszczone do sprzedaży? Dzieje się tak, ponieważ umieszczona w produkcie substancja potencjalnie szkodliwa znajduje się w niewielkim stężeniu i dlatego teoretycznie nie powinna wpływać na organizm.


Kosmetyki zawierające parabeny


Przeciwnicy kosmetyków zawierających np. parabeny czy pochodne ropy naftowej argumentują, że substancje te kumulują się w ciele dziecka, ponieważ skóra malucha ma regularny kontakt z kilkoma rodzajami produktów pielęgnacyjnych jak żele do kąpieli, mleczka, balsamy, oliwki czy zasypki.


Jaką decyzję w takim razie podjąć? Kupować kosmetyki, zawierzając atestom czy zachować sceptycyzm i samemu sprawdzać które produkty to naturalne kosmetyki dla dzieci? Taką decyzję każdy rodzic musi podjąć samodzielnie, kierując się swoją wiedzą oraz intuicją.Naturalne kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci


Co właściwie oznacza określenie ekologiczne kosmetyki dla dzieci? Są to produkty bezpieczne dla malucha z uwagi na ich przebadany i naturalny skład. Nie powinny zawierać chemicznych dodatków, pochodnych ropy naftowej oraz parabenów. Kosmetyki naturalne dla dzieci będą miały w składzie roślinne wyciągi oraz olejki np. z dzikiej róży albo sezamowy.


Do bezpiecznych substancji należy także panthenol (prowitamina B5) o właściwościach silnie nawilżających. Odżywczo na skórę działa również popularne masło shea. Ekologiczne produkty pielęgnacyjne dla niemowląt muszą zawierać wyciągi z roślin, które kwitną na obszarach wolnych od zanieczyszczeń.


Naturalne kosmetyki dla dzieci powinny nawilżać i ochraniać delikatną skórę dziecka przed czynnikami zewnętrznymi, łagodzić ewentualne podrażnienia i przyspieszać proces regeneracji naskórka.
Ekologiczne kosmetyki dla dzieci bazują na sile natury i dobroczynnych właściwościach roślin.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy